תפילה שבורה

מסע בעולם היצירה של לאונרד כהן

על המופע

המופע "תפילה שבורה" עוסק בעולם היצירה והתפילה של לאונרד כהן ומתמקד בשיחה המתמשכת שלו עם הבורא. לאורך כל חייו ויצירתו, ניהל לאונרד כהן שיחה מורכבת עם האל, עם המטאפיזי, עם האהובה (השמימית והגשמית) ועם המוות.

המופע פוסע בין שיריו של כהן, בגבול הדק שבין אמונה וכפירה, התמסרות והתרסה, תוכחה ונחמה, אהבה ותפילה, מחבר אותם בעדינות להשראות מעולם הפיוט והניגון וחושף הדהוד מהמקורות היהודיים. השירים לקוחים מכל תקופות היצירה של כהן – החל מאלבומיו הראשונים ועד לאלבום הפרידה, עם "הנני" המונומנטלי.

השירים מבוצעים באנגלית ובעברית וביניהם נפרשים עלילת חייו, חיפושיו וגעגועיו של היוצר המופלא.

המופע הופק והועלה לראשונה בבית אבי חי, ירושלים.

:משתתפים

אברהם כהן – שירה, סיפור, גיטרה ומפוחית

ינקלה סגל – עיבודים והפקה מוסיקלית, בס, גיטרה אקוסטית  ושירה

רוני עברין – כלי הקשה

בת חן אדרי  – שירה

שלמה עוז – גיטרה קלאסית ושירה

יוגב לוי – נאי, קלידים, גיטרה ושירה

:על המשתתפים

אברהם כהן – שחקן, אמן רחוב וליצן רפואי. הקים ומנהל את "אנסמבל הפיוט של מכון בן-צבי", שיחק בין השאר, ב-" אנסמבל עיתים" (התיאטרון הקאמרי), בית ליסין, תיאטרון הקרון ועוד. עובד מזה כשלש עשרה שנים כליצן רפואי בביה"ח "שערי צדק".

ינקלה סגל – נגן בס וכלי מיתר שונים. פעיל שנים רבות בסצינת המוזיקה בארץ ובעולם. מפיק, מופיע ומקליט עם אמנים רבים. בין השאר- הפרויקט של עידן רייכל, ימן בלוז, הלובים, הברירה הטבעית, ועוד רבים וטובים.

רוני עיברין – נגן כלי הקשה. הופיע והקליט עם אמנים ישראלים ידועים בארץ ובחו"ל כגון: עפרה חזה, עידן רייכל, יוני רכטר, גידי גוב, ודויד ברוזה. ממייסדי להקת ימן בלוז.

שלמה עוז – מלחין ונגן גיטרה. בעל תואר ראשון מהאקדמיה למוסיקה בירושלים ותאר אמן מהאקדמיה של באזל. הקים את "אנסמבל נאגווה" המבוסס על לחניו.

בת חן אדרי – בוגרת "מזמור", בית הספר הגבוה למוזיקה. זמרת סלסה ומנהלת את "עלמ'ס", הרכב סלסה נשי ישראלי. חברה ב"אנסמבל פעימה" וב"תפילת האימהות".

 יוגב לוי – מלחין וכותב שירים. הוציא שני אלבומים ומופיע עם הרכב משלו. כנגן נאי, מופיע  ומלווה אומנים והרכבים שונים בארץ ובעולם, ביניהם, אריאל זילבר, אנסמבל הפיוט, יונתן רזאל ועוד. נגן סולן ומעבד בתזמורת האנדלוסית אשדוד.

מוזיקה

Show Promo

נגן וידאו

Who By Fire

נגן וידאו

You Want It Darker

נגן וידאו

I'm Your Man

נגן וידאו

"לאונרד כהן הוא גדול כותבי התפילות של זמננו"
הרב מרדכי פינלי מתוך הביוגרפיה של ליאונרד כהן – מאת סילבי סימונס

גלריה